Најчесто поставувани прашања

ДАЛИ МОЖАМ ДА ЈА ОТКАЖАМ НАРАЧКАТА?

Да. Откажувањата мора да се направат во рок од 24 часа од поставувањето на нарачката.
Испратете ни е-пошта во рок од 24 часа и кажете ни ја причината зошто сакате да ја откажете вашата нарачка.
Сите рефундации ќе бидат обработени во рок од 24-48 часа пред фондот да се одрази на банкарската сметка на клиентот.

КАКО ФУНКЦИОНИРА ИСПОРАКАТА?

БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА
Драго ни е што им носиме на нашите клиенти голема вредност и услуга. Затоа обезбедуваме бесплатна испорака од нашите магацини во Њу Џерси во САД преку ePacket или EMS и во САД преку USPS.

Во Македонија, Србија и Хрватска нашиот магацин е во МакедонијаВРЕМЕ НА ИСПОРАКА
Времето на испорака варира во зависност од локацијата. Ова се нашите проценки:

Локација

*Проценето време на испорака

Соединетите Американски Држави, Канада

8-14 работни дена

Македонија, Србија, Хрватска

8-15 работни дена

Максимално време на испорака – 45 работни дена.

*Ова не го вклучува нашето време за обработка од 2-5 дена.

*Времето на испорака може да биде одложено или променето во зависност од појавата на COVID-19 . Ќе се потрудиме нарачката да ви ја добиеме што е можно поскоро.

ИНФОРМАЦИИ ЗА СЛЕДЕЊЕ
Ќе добиете е-пошта со број за следење откако вашата нарачка ќе биде испорачана, но понекогаш поради бесплатна испорака, следењето не е достапно.

МОЕТО СЛЕДЕЊЕ вели „ВО МОМЕНТОТ НЕ СЕ ДОСТАПНИ ИНФОРМАЦИИ“
За некои транспортни компании, потребни се 2-5 работни дена за да се ажурираат информациите за следење на системот. Ако вашата нарачка е направена пред повеќе од 5 работни дена и сè уште нема информации за вашиот број за следење, ве молиме контактирајте со нас.

ШТО АКО ТРЕБА ДА ВРАТАМ НЕШТО?

Без грижи! Контактирајте со нас и ние ќе ви помогнеме да ве водиме низ процесот да го испратите предметот назад.

КОЛКУ СЕ БЕЗБЕДНИ МОИТЕ ЛИЧНИ ИНФОРМАЦИИ?

Нашата страница користи протокол за безбеден слој на приклучоци (SSL) за шифрирање на сите лични информации испратени за време на процесот на наплата. За повеќе информации за тоа како ги обезбедуваме и користиме вашите информации, ве молиме консултирајте се со нашата Политика за приватност.

КОИ НАЧИНИ НА ПЛАЌАЊЕ ГИ ПРИФАЌАТЕ?

Прифаќаме кредитни картички, дебитни картички, PayPal и банкарски трансфер (преку PayPal).

КАКО ДА ПРОЦЕДУВАМ НИЗ ПРОЦЕСОТ НА ОДВРШУВАЊЕ?

Откако ќе завршите со додавање артикли во вашата кошничка, едноставно кликнете на копчето „Одјави“ на страницата за торбичка за купување и ние ќе ве водиме низ процесот на наплата.

Contact Us

Do you have any question?